niedziela, 29 grudnia 2013

Ciepłe chałupki

Nieduże, miękkie i przytulne domki, jako mini podusie, zabawki lub dekoracyjne zawieszki. Tym razem nie z drewna, a z wełnianej tkaniny (z odzysku).
W końcu zimową porą nie ma to jak ciepła chałupa ! ;)

Pozdrawiam !
Kokka 

wtorek, 17 grudnia 2013

Barka

Jak tylko zobaczyłam ten kawałek drewna to od razu wiedziałam co z niego powstanie. Trochę więc na przekór zimie a trochę dlatego, że niecierpliwość jest niestety jedną z moich wad głównych i zamiast tworzyć coś w świątecznym klimacie (na co już pora najwyższa) zabrałam się za barkę.
Może Święta przeczeka ona w porcie ale zaraz później popłynie w Nowy Rok
z dobrymi życzeniami :) 

Pozdrawiam !!!
Kokka 

piątek, 13 grudnia 2013

Zimowa Twierdza

Zimowe chłody coraz bardziej dają się we znaki... a przecież to dopiero początek ! Może warto wtedy przeczekać do lata w Zimowej Twierdzy, patrzeć z okna wysokiej wieży jak białe płatki lecą z nieba ? A później, gdy już zrobi się na prawdę biało wyjść na zewnątrz i ulepić bałwana, pobiegać z psem po świeżym śniegu i znów wspiąć się na najwyższe piętro...

Pozdrawiam ciepło !
Kokka

wtorek, 10 grudnia 2013

Dla miłośników wieczornych seansów TV

Idąc ulicą po zmroku można zobaczyć niebieskie okna w kamienicach gdzie mieszkają amatorzy wieczornych seansów TV :)

Ps
Święty Mikołaj mnie nie zawiódł i przyniósł całą górę prezentów. Będę się nimi bawić do Nowego Roku albo jeszcze dłużej więc świąteczne, domowe porządki odraczam do świąt następnych ;)


Pozdrawiam ! 
Kokka 

środa, 4 grudnia 2013

W chłodnym tonie

Kurczowo trzymam się tonów chłodnych. Nie wiem czy powodem jest ten zimowy chłód, czy to jakaś inna przyczyna. W każdym razie kocham ostatnio wszelkie szarości, błękity i turkusy. Wszystko co mi wpada w ręce ma właśnie któryś z odcieni tych kolorów. Kamieniczki uderzają więc w tony chłodne i póki co chyba tak im zostanie :)

Pozdrawiam !
Kokka 

niedziela, 1 grudnia 2013

Kamieniczki

Tym razem na warsztat poszły deski. 
Plan zabudowy ulicy Kamienicznej przewiduje ciąg wąskich kamieniczek, ułożonych w linii prostej albo w półokręgu, może trochę na ukos, a może jedna za drugą. Jest też możliwość, że staną w kontrolowanym nieładzie. Na razie ukończono dwie, które same nie wiedzą jak najlepiej się ustawić. Podobno najważniejsze by okna były od wschodu słońca ;)

Pozdrawiam ! 
Kokka